PERRAN KUTMAN FAN SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PERRAN KUTMAN FAN SİTESİ

TÜRK SİNEMASI'NIN USTA SANATÇISI PERRAN KUTMAN FAN SİTESİ

Perran KutmanPerran Kutman  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
PERRAN KUTMAN FAN SİTESİ'NE HOŞ GELDİNİZ. FAN SİTEMİZ ŞU AN İÇİN YAPIM AŞAMASINDADIR HALEN DÜZENLEMELERİMİZ DEVAM EDECEKTİR..

Biyografi

2 posters
YazarMesaj
özlem

özlem

Biyografi Empty
MesajKonu: Biyografi   Biyografi Icon_minitimeC.tesi Eyl. 04, 2010 1:24 am

Biyografi Perran+kutman

Dogum Tarihi:1949
Doğum Yeri: Istanbul
Eğitim : Istanbul Belediyesi Konservatuvari Tiyatro Bolumu

Asil adi Perran Kanat'tir. Istanbul Belediyesi Konservatuvari Tiyatro Bölümü`nden mezun olduktan sonra 1967`de Ulvi Uraz Tiyatrosu`nda sahneye çikti. Sanatci ilk sahne deneyimi hakkinda su sozleri soylemistir. 'Ulvi Uraz'da profesyonel hayatima basladim. Mükemmel bir hocaydi. Sahne tahtasina saygiyi ögrendim'. Perran Kutman daha sonra 1969`da Nisa Serezli, 1973`te Sezer Sezin, 1980`de Miyatro adli tiyatro topluluklarinda çalisti. Sahneye çikarak sov yapti. Tiyatroya en son 1987 yilinda Artiz Mektebi adli oyun ile cikmistir.

Sinemaya 1972`de "Sehvet Kurbani" adli filmde ufak bir rolle geçti. Turk Sinemasi'nin klasikleri icinde sayilan Koyden Indim Sehire, Salak Milyoner ve de Hababam Sinifi'nda yan rollere ciktiktan sonra, Girgiriye'deki Sabahat tiplemesi ile sinemada ve Tv'de aranilan kadin komedi oyuncularindan biri oldu.

TV`de Mujdat Gezen'le beraber çesitli parodiler yaparak ün kazandi. TV dizilerinde ise Perihan, Sehnaz, Leyla ve Afet gibi guclu kadin karakterleri canlandirmayi secti. Oynadigi dizi filmler icinde ozelikle Perihan Abla roluyle hafizalara kazindi, Kuzguncuk'ta dizi bittiginde sokaga adi verildi. Sehnaz karakteri ise bosanmis kadinlarin iliskileri hakkinda pek cok tartismayi beraber getirdi. Prensipleri arasinda bir cekim sirasinda sinema filmi veya baska bir is yapmama bulunmaktadir.

Bir dönem yine oyuncu olan rahmetli Hüseyin Kutman'la evli kalmistir. Simdi müzisyen Koral Saritas ile evlidir.

Tuba
Admin
Tuba

Biyografi Empty
MesajKonu: Geri: Biyografi   Biyografi Icon_minitimeC.tesi Eyl. 04, 2010 9:46 am

tesekkurler!
deli sarayli diziside umarim hafizalara kazinir!

Biyografi
1 sayfadaki 1 sayfası