PERRAN KUTMAN FAN SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PERRAN KUTMAN FAN SİTESİ

TÜRK SİNEMASI'NIN USTA SANATÇISI PERRAN KUTMAN FAN SİTESİ

Perran KutmanPerran Kutman  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
PERRAN KUTMAN FAN SİTESİ'NE HOŞ GELDİNİZ. FAN SİTEMİZ ŞU AN İÇİN YAPIM AŞAMASINDADIR HALEN DÜZENLEMELERİMİZ DEVAM EDECEKTİR..

İlk Eşimi Boşadım Çünkü İhanet Etti

YazarMesaj
Tuba
Admin
Tuba

İlk Eşimi Boşadım Çünkü İhanet Etti  Empty
MesajKonu: İlk Eşimi Boşadım Çünkü İhanet Etti    İlk Eşimi Boşadım Çünkü İhanet Etti  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 15, 2010 10:37 pm

5 Subat 1998 tarihinde, Hurriyet'in kelebek ekinde yayinlanmis bir roportaj

İlk eşimi boşadım çünkü ihanet etti

Perran Kutman, özel yaşamını ilk kez sosyete ve magazin dünyasının nabzını tutan Klips'e açtı. Berna Tuna Fenemen'in röportajında Perran Kutman'ın yaşamının hiçkimsenin bilmediği yönlerini bulacaksınız.

Yaklaşık dört yıl boyunca anne-çocuk ilişkilerinde olumlu bir yönde değişim gözlendi. Ayrılan eşlerin de arkadaş olabilecekleri vurgulandı. Bir şiir dilini yakalayabildi insanlar... Liseli gençler Perran Kutman'a gidip de teşekkür etmekte çok haklıydılar. Çünkü onlar şiir bilmiyorlardı ama artık Özdemir Asaf kitapları alıp okuyorlardı. Sarı gül, hiç satılmayan çiçeklerden biriydi. Bu yüzden çingeneler de Perran Kutman'a teşekkür edenler arasındaydı. Çünkü Şehnaz Tango sayesinde en çok aranan çiçeklerden biri olmuştu sarı güller... Yani çiçek vermeyi de öğretmişti Şehnaz Tango. Evet belki birçok şey yapmıştı ama ne yazık ki varoş kültürüyle ölçüldüğünde ratinginin düşmüş olduğu görülünce dizi bitirildi.

Üzerine çok şey konuşuldu. Şimdi hepsi geride kaldı da acaba Perran Kutman kendisini nasıl hissediyordu?

Şu anda moraliniz nasıl?

Moralim inanılmaz iyi. Yalnızca 28 yıl sonra bulduğum dostları kaybettiğime üzülüyorum. Çünkü hepimiz tiyatro kökenliydik. Ama şimdi asıl mutluluğum, ilk defa bir tepki olması.

Peki şekillenmiş, belirlenmiş yeni bir proje var mı?

Hayır. Uzun bir süre dinlenmek istiyorum zaten. Yalnız 1-2 sinema filmi var. Geçtiğimiz günlerde Sinan Çetin aradı. Perran Hanım 10 yıldır düşündüğüm birşey var, ne olur onu çekelim diye... Şu ara çok yorgunum. Ama biraz dinlendikten sonra gelen projeleri değerlendirmek istiyorum.

Mutlu bir evliliğiniz var. Sırrı nedir?

Bizim Koral'la evliliğimizin çok güzel gitmesinin birinci sebebi birbirimizin haklarına saygılı olmamız. Ama bunu kural olarak asla getirmedik. İçimizden gelerek, öyle gelişti. Koral bana haber vermeden hiçbir şey yapmaz. Sorumluluk olarak değil, benim çok merak edeceğimi bildiği için... Mutlaka telefon eder, haber veririz birbirimize...

İhanet affedilebilir bir şey mi size göre?

Hüküm giydirmeden önce şartlara bakmak gerek. Bende ne vardı, neydi eksik? Buna mutlaka bakmak gerek. Ondan sonra gidin, karşılıklı konuşarak... Örneğin ben ilk eşimden ihanete uğrayarak ayrıldım. Üstelik aramızda 18 yaş fark vardı. O, kendi yaşında birine aşık oldu, çok saygı duydum. Kırıldığım, başkalarından öğrenmiş olmamdı. Halbuki beni çok iyi tanıyordu, bana gelip de böyle böyle birşey dediği zaman ne kadar saygı duyardım ona. Yine de saygı duydum. Aşka saygım var çünkü benim. Sonradan da arkadaş olduk ama kırıldım. Hala vefatından sonra her akşam dualarımdadır. Ve Koral o kadar olgun, güzel bir insandır ki, vefatında, (İzmir'de aşık olduğu hanımla evlenmişti, cenaze oradaydı) istiyorsan götürebilirim Perran'cığım dedi. Gitmek istemedim, çünkü eşiyle karşılaşmak istemedim. Canımı acıttılar çünkü.

İlk Eşimi Boşadım Çünkü İhanet Etti
1 sayfadaki 1 sayfası